Skandinávie
ŠVÉDSKO

» Hřejivý Sever (Švédsko, Dánsko)

ŠvédskoStandardní okruh naší programové nabídky, na který navazují další programy ve Švédsku,  a který je velmi oblíben pro bohatý program s bohatými informacemi.
Tento typ zájezdu je vhodný svou náročností pro všechny věkové kategorie.
Zájezd Vás zavede do jedné z nejhezčích oblastí v jižním Švédsku- Smalandu, ale navštívíte také královské město Stockholm, největší skandinávský přístav Göteborg, ale i Grännu, místo, kde se vyrábí červenobílé mentolové špalky. Program Vás seznámí s okolím jezera Vättern (druhé největší jezero ve Švédsku), na jehož březích leží města Jönköping, proslavené výrobou prvních bezpečných zápalek a Husqvarna, které má již 300 let tradici ve strojírenství.

 

 

Termíny: 18. 07. – 26. 07. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L.                                10. 08. – 18. 08. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L. – VYPRODÁNO
18. 08. – 26. 08. 2018 – Prostějov, Hradec Králové, Jablonec n. N. – VYPRODÁNO
03. 08. – 11. 08. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L. – VYPRODÁNO 
24. 08. – 01. 09. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L. – VYPRODÁNO        

Cena: 8 690 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji

         7 990 Kč / osoba ve čtyřlůžkovém pokoji

        25 000 Kč / rodinná cena (2 dospělí + 2 děti do 15 let)

Celý program níže

hs

 

hs1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kodan-net öresundksý most-net

 

 

 

 

 

 


» Metropole Severu (Švédsko, Dánsko, Norsko)

Program vychází z programu okruhu Hřejivý Sever a je rozšířen o návštěvu Osla. Navštívíte královské město Stockholm, největší skandinávský přístav Göteborg, ale i Grännu, místo, kde se vyrábí červenobílé mentolové špalky. Program Vás seznámí s okolím jezera Vättern (druhé největší jezero ve Švédsku), na jehož březích leží města Jönköping, proslavené výrobou prvních bezpečných zápalek. Své síly načerpáte během volného dne, kdy si budete moct zapůjčit kola, kánoe nebo si přírodu užít na pěší procházce.V Oslu si prohlédnete muzeum Kon-Tiki a Fram, Frogner park, královský palác a radnici se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír.

Termíny: 18. 07. – 26. 07. 2018 – VYPRODÁNO

Cena: 9 990 Kč / dospělý

Celý program níže

metropol

 

metropol1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mořská víla-net

Vigeland-NETpark Vigeland-net


» Zábava pro celou rodinu (Švédsko, Dánsko)

Program vychází z programu okruhu Hřejivý Sever a je speciálně upraven pro celou rodinu s ubytováním na Penzionu Anneberg. Program je zaměřen na bezstarostný svět dětí a odpočinek dospělých. Hlavním lákadlem je bezesporu návštěva Legolandu, který uchvátí jak děti, tak dospělé. Čeká Vás zábavní park Liseberg, který je největším ve Skandinávii. Dále můžete využít plavbu na kánoích mezi lekníny a stulíky, která patří mezi nezapomenutelné okamžiky Vaší dovolené.

Termíny: 18. 07. – 26. 07. 2018 – ZMĚNĚNO NA HŘEJIVÝ SEVER

Cena: 7 990 Kč / dospělý ve  čtyřlůžkovém pokoji
          5 990 Kč / dítě do 15 let ve čtyřlůžkovém pokoji

Celý program níže

zabava

zabava1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legoland-net


» Silvestr ve Švédsku (Švédsko, Dánsko)

ŠvédskoDovolujeme si Vás pozvat na společnou oslavu příchodu Nového roku do Švédska, kde máte možnost prožít pravou severskou atmosféru Vánoc.
Tento typ zájezdu je vždy posledním zájezdem celého roku, kde se snažíme klienty seznámit s tradicemi a zvyky seveřanů. Jedná se o upravenou zimní nabídku okruhu Hřejivý Sever. Pojeďte s námi navštívit vánočně vyzdobený Stockholm a Kodaň nebo se jen tak procházet zasněženou krajinou Švédska.
Zájezd je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří nechtějí oslavit Nový rok sami.

Termíny: 25. 12. 2018 – 02. 01. 2019 – Jablonec nad Nisou, Praha, Petrovice u Ústí n. L

Cena: 6 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji
          5 990 Kč / osoba ve čtyřlůžkovém pokoji

Celý program viz níže

silvestrsilvestr1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

stockholm-netnet11net4


» Hokej / florbal ve Švédsku (Švédsko, Dánsko)

Velký ohlas již několik let zaznamenávají hokejové či florbalové tréninkové pobyty dorostenců a žáků různých věkových kategorií. Pro švédská družstva je velikou výzvou porovnat kvality českého herního projevu. Naopak pro našince je to šance pokořit severskou jedničku tohoto sportu. Pro týmy jsou zajištěny čtyři zápasy s místními kluby. Program je připraven tak, abyste měli možnost poznat nejenom herní morálku, zázemí hal a sportovišť, ale i způsob života místních lidí. Zájezd vychází z okruhu – „Hřejivý Sever“, ale je upraven dle časového harmonogramu zápasů.

Termíny: leden – březen 2019

Cena: od 7 490 Kč / dospělý
od 6 490 Kč / hráč

Celý program zájezdu hokej ve Švédsku zde.

Celý program zájezdu florbal ve Švédsku zde.


NORSKO

» Národní parky (Norsko, Dánsko)

Tento okruh je zaměřen na poznání národních parků Rondane, Romsdalen a Dovrefjell, dále se projdete k chatě snílka Peer Gynta. Čeká Vás to nejkrásnější ze středního Norska, včetně proslulé cesty Trollů a Orlů, zažijete nezapomenutelný pohled na Geirangerfjord. Ti odvážnější mohou využít lákavé projížďky na raftech po divoké řece Sjoa nebo výstup na ledovec Kjendalsbreen. Samozřejmostí tohoto typu zájezdu je také prohlídka hlavního města Norska – Osla. Ubytování lze vhodně kombinovat. Tento okruh je ideální pro kolektivní skupiny.

V ceně je bohatá snídaně. Večeře a dvoulůžkové ubytování lze doobjednat.

Termíny: 13. 07. – 21. 07. 2018 – Bohumín, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Jablonec n. N.

Cena: 14 690 Kč / osoba ve čtyřlůžkovém pokoji

příplatek 400 NOK / osoba ve dvoulůžkovém pokoji

Celý program níže

 

np

np1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» Zlatá cesta (Norsko, Dánsko)

Poznávací zájezd do nejkrásnější oblasti středního Norska s Národními parky, pohořími a fjordy. Navštívíte Oslo, uvidíte strmé štíty Trollích stěn a budete mít mnoho zážitků z Geiranger fjordu. Cesta povede také údolím Gudbrandsdalen s vypínajícími se zelenými horami do „Hnízda Trollů“ i oblasti splazů největšího norského ledovce Jostedalsbreen, protkanou četnými vodopády. Seznámíte se s norskou architekturou a historií prostřednictvím skanzenu umístěného v Lillehammeru.

Termíny: 03.07. – 12.07. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L. – ZRUŠENO

Cena: 15 990 Kč / osoba ve čtyřlůžkovém pokoji

příplatek 500 NOK / osoba ve dvoulůžkovém pokoji

Celý program níže

 

zc

zc1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


FINSKO

» Kouzlo bílých nocí (Finsko, Rusko, Pobaltí)

Zájezd obohacený o dny strávené v Petrohradu a prohlídku hlavních měst Pobaltských republik. Petrohrad Vás díky své bohaté historii a vývoji v dobách různých revolucí zcela jistě nadchne. Čeká Vás návštěva křižníku Aurora, prohlídka Izákova chrámu, procházka po nábřeží řeky Něvy a návštěva letního sídla v Petrodvorcích. Poznáte Estonsko, které je známé díky své přírodě a architektuře. Lotyšsko, které už bude navždy spojeno s Baltským mořem ovlivňujícím jeho kulturní a historický život a Litvu, zemi známou dřevěnými kříži, jantarem a také svou historií a kulturou.

Termíny:  04. 07. – 14. 07. 2018 – Krnov, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, Jablonec n. N. – VYPRODÁNO

Cena: 15 990 Kč + 1 900 Kč vízum

Celý program níže

kouzlokouzlo1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» Barevná Karélie (Finsko, Dánsko)

 Zájezd do země tisíců jezer, kde navštívíte světový unikát, kterým je největší dřevěný kostel na světě v Kerimäki, středověký hrad Olavinlinna a své síly zregenerujete v jezerní oblasti Saimaa. Navštívíte muzeum Lusto, věnované finské přírodě, vývoji, těžbě a zpracování dřeva. Zastavíte se v národním parku Valkeala a v Helsinkách.

Termíny:  15. 07. – 23. 07. 2018 – Jablonec n. N., Praha, Petrovice u Ústí n. L. – ZRUŠENO

Cena: 13 990 Kč

Celý program zájezdu níže

bk1

bk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cesty za dobrodružstvím

» Island

Rádi bychom Vám tímto představili náš nejnovější zájezd na Island pro českou klientelu s česky mluvícím průvodcem. Tento zájezd Vám přináší příležitost zažít mystické a magické scenérie Islandu v jednoduchém stylu ubytování tak, aby cena za tento zájezd byla co nejpřijatelnější.

Nabízený program:

Navštívíte historické a geologické zázraky národního parku Þingvellir, místo starého islandského parlamentu. Podíváte se ke „zlatému vodopádu“ Gullfoss, který se nachází poblíž horkého pramene Geysir. V současné době je jediným tryskajícím gejzírem Strokkur. Jeho aktivita se opakuje každých 5-10 minut a voda tryská do výše 20 m. Na jižním pobřeží budete moci obdivovat vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a poté se přírodní rezervací pokračuje do Dyrhólaey. Navštívíte národní park Skaftafell s ledovcovým jezerem Jökulsárlón – Höfn, kde si můžete udělat nezapomenutelný výlet lodí mezi plovoucími ledovci. Zavítáte k nejrozsáhlejšímu lávovému poli Eldhraun, které kdy teklo na povrchu Země od dob lidské historie. Čeká Vás výlet k majestátnímu východnímu pobřeží za nádhernými fjordy Egilsstaðir s rybářskými vesnicemi. Prozkoumáte rozlehlou pouštní oblast Möðrudalsöræfi, dále průsmyk Námaskarð s vroucími bahnitými bazény. Budete mít možnost pozorovat velryby, vydáte se také na prohlídku oblasti jezera Mývatn, včetně vulkanické oblasti Krafla, kde se nacházejí impozantní lávové formace na Dimmuborgir a krátery na Skútustaðir. Naskytne se Vám vynikající příležitost vidět volně žijící živočichy a přírodní scenérie. Majestátní hory a úzké průsmyky Vás dovedou do Skagafjörðurdu, který je proslulý chovem koní. Spatříte krásné vodopády Hraunfossar a Barnafoss, Reykholt a horký premen Deildartunguhver- nejsilnější horký pramen na světě.