• 2 nyní online
  • 842577 návštěv celkem


 

WP_20150823_17_47_25_Pro-netOd roku 2001 využíváme vlastní ubytovací areál Anneberg u městečka Bottnaryd, cca 25 km od Jönköpingu. Ideální poloha ubytovacího areálu předurčila nabídku našich zájezdů k formě paprskovitých výletů a je jakousi českou oázou v zahraničí. Ubytování na jednom místě je nejenom praktické a pohodlné, ale hlavně je vhodné s ohledem na vzdálenosti, které jsou pro Skandinávii tak typické. Centrální zázemí s paprskovitými výlety ocení všichni, kteří se vydají na základní okruhy ve Švédsku, ale třeba i při cestě do Norska, kdy se na Annebergu zastavíte na jednu noc. Penzion se nachází v ryzí panenské přírodě 350 km od jihu Švédska. Zachovali jsme anglosaský styl a tak si budete připadat jako v domku pro panenky. Sociální zařízení i sprchy jsou v dostatečném počtu a jsou nově zrekonstruovány. Snad jedinou zvláštností je jednotné označení sociálních zařízení, tedy neexistuje rozdělení na dámy a pány. Veliké klubovny a mnoho skrytých posezení Vám poslouží ke chvílím odpočinku. Výhodou je i kuchyňka, kam si můžete uložit potraviny na cestu. Zmožené tělo z výletů zregenerujete v sauně, na Severu tak běžné.

Penzion Anneberg je protipožárně zabezpečen a tak je zajištěno i Vaše bezpečí v případě mimořádné situace. Koho ovšem nepotěšíme jsou kuřáci. Kouření v celém objektu není povoleno. Jistě Vám budou ale vyhovovat posezení venku, která jsou pro Vás připravena. Voda je pitná a velmi chutná, proto nemusíte brát balenou vodu z Čech. Zásuvky jsou 220/50Hz. Okolí s malebným prostředím je ideální k procházkám, projížďkám na kole, rybaření a hlavně plavbě v kánoi po jezeře. Každé roční období nabízí jiný pohled a vybízí nás k zamyšlení. V květnu a červnu jsou dlouhé dny, tedy dny kdy sluníčko nezapadá, louky plné jarních květin. Opravdové léto přichází v červenci a v srpnu, kdy lákají do lesů naše turisty houby, borůvky a brusinky. Velmi hezké je i tzv. indiánské léto, tedy podzim, kdy se stromy zabarví všemi barvami a připraví na zimní spánek. Proto neváhejte a vydejte se poznávat tyto krásy, jež mnohdy nic nestojí. Právě sem by měly směřovat Vaše první kroky, jste-li nováčci v cestování po Skandinávii.

Kategorie ubytování – ubytování je rozděleno do dvou kategorií:

Typ – A – dvoulůžkové – využívané hlavně při našich klasických poznávacích programech.

Typ – B –  vícelůžkové – využívané hlavně jako tranzitní typ ubytování při dalších cestách na Sever, nebo jako ubytování pro kolektivy, sportovní, rodinné a školní zájezdy. Velmi oblíbené jsou čtyřlůžkové rodinné pokoje s WC a sprchou. V případě zájmu o jednolůžkové ubytování kontaktujte CK dlouho v předstihu Vašeho zájezdu. Standardně jej neposkytujeme.

Povlečení – věříme, že vlastní povlečení Vám nikterak nezkomplikuje nejen přípravu zájezdu, ale ani vlastní pobyt. Tím, že si vezmete své povlečení a ručníky ušetříme i my prostředky za personál a tak se Vám zájezd zlevňuje. Kdo by si chtěl povlečení půjčit, musí počítat s částkou 300,- Kč. Spací pytle neberte, protože na pokojích jsou klasické deky a polštáře. I tak je ve Skandinávii vlastní povlečení z hygienických důvodů zcela běžné a to především v Norsku. Naše prosba – nedávejte prosím Vaše mokré ručníky a zavazadla na postele, kde jsou čisté deky. Postele v kajutách jsou povlečeny (Metropole Severu – Oslo – Frederiskhaven – 12h). Pamatujte: „Každý bydlí vždy lépe a má jistě hezčí pokoj.“

Drobný nákup v Kč – velmi pěkným zpříjemněním pobytu je možnost nákupu občerstvení za Kč, které přispívá ke chvilkám pohody po každodenním programu. Sortiment je omezen (pivo, limo, destiláty, víno, snack). Prodej není s obsluhou u stolů. Je zde zařazen i drobný prodej suvenýrů, jako jsou pohlednice z místa pobytu a švédské suvenýry.

Stravování – probíhá formou polopenze přímo v budově ubytovacího areálu. Jídelna je prostorná s velmi hezkým výhledem na jezero. Stravu pro Vás připravují kuchaři z České republiky, kteří pro Vás vaří jídla podle severských receptur. Proto ochutnáte známá švédská jídla, jako jsou masové kuličky, losos na citrónovém pepři, nebo pittipana, která je mezi Skandinávci velmi oblíbeným jídlem. K večeři je podávána polévka a hlavní chod, který je jednotný. Snídaně je kontinentální. Strava není s obsluhou
a je formou samoobsluhy. Každý účastník je seznámen i s možností nákupu balíčku na cestu  místo oběda ( cca. 60,- Kč). Případné požadavky na změnu stravy (bezlepkové diety atd), hlaste v CK před odjezdem.

Volný čas – během volných chvil se můžete vydat na procházky do okolí. Ubytovací areál Anneberg také nabízí saunu, stolní tenis, zapůjčení kol, rybářského vybavení a kánoe k projížďkám po jezeře.

Podnebí – je v Jižním Švédsku srovnatelné s naším. Podnebí je mírnější, než byste čekali. Je ovlivněno Golfským proudem. Doporučujeme vrstvené oblečení a klasickou obuv. Deštník se Vám bude také hodit, ovšem zaprší – li, často se počasí změní. Někdy se Vám stane, že při jednom výletu zažijete několik druhů počasí. Pamatujte: „Není hezké počasí, ale je dobré oblečení.“  Náročnost výletů po Švédsku – programy ve Švédsku nejsou náročné a jsou ideální pro všechny věkové kategorie.

Fakultativní výlet do Stockholmu

U okruhu Hřejivý sever je nabízen výlet do Stockholmu fakultativně a je pouze na vás, jak se rozhodnete k účasti na tomto výletu. Platba je na místě a cena výletu je 550,- Kč/os. Čeká Vás okružní jízda městem s návštěvou královského paláce se střídáním stráží, městské radnice, kde se každoročně uděluje Nobelova cena (Zlatý sál a Modrá hala), navštívíte světově proslulé Vasa muzeum s lodí ze 17. století. Navštívíte Drottningholm, sídlo královské rodiny se zahradami jako ve Versailles.

U okruhu Skandinávské metropole a Středověké Švédsko je výlet do Stockholmu v ceně zájezdu!!!

Individuální ubytování

Naše cestovní kancelář Vám nabízí také možnost ubytování při Vašich individuálních cestách do Skandinávie. S ohledem na ideální polohu našeho penzionu, můžete ubytování využít jak při tranzitním průjezdu Švédskem (na jednu noc), nebo také dlouhodobě. Současně můžete využít veškerý komfort i programovou nabídku, kterou poskytujeme klientům při standardním programu. Rádi Vám poradíme při plánovaní Vaší cesty a programu (jistě oceníte i možnost slev, které vyplývají z našeho dlouholotého působení ve Skandinávii).

Cena ubytování

• 850 Kč / osoba / noc (cena zahrnuje: polopenzi, povlečení, ručník)

• 750 Kč / osoba / noc (cena zahrnuje: polopenzi, povlečení, ručník) – člen klubu CK

Rezervace ubytování ve Švédsku je možná přes CK v Jablonci nad Nisou na tel.: +420 483 316 235

V případě dotazů Vám poslouží stálý servis na telefonních číslech: +420 602 402 099

Obrázek9

Obrázek15Obrázek3
Obrázek10
Obrázek7

 Obrázek4Obrázek14Obrázek11

WP_20150823_17_46_06_Pro-netWP_20150823_17_46_38_Pro-net