Divoká tajga ve Finsku

Program

1. den: Odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Rostocku.

2. den: Plavba ranním trajektem do dánského Gedseru, zastávka na losím safari. Přejezd na penzion Anneberg a po krátké zastávce odjezd do Stockholmu. Nalodění na trajekt společnosti Tallink Silja, ubytování v kajutách, volná zábava (varieté, magie, sauna atd.).

3. den: Po luxusní snídani na trajektu připlujete v ranních hodinách do finského Turku a dále přejezd do Tampere, známého finského města, kterému se také říká Manchester severu (bývalé textilní město). Zastávka v zábavním parku (pouze dětské skupiny) a ve večerních hodinách příjezd na ubytování. Večeře a večerní saunování.

4. den: Po snídani turistický program v národním parku Hossa. První z programů Vás zavede k místu, které se jmenuje Värikallio, kde na červeném skalním masívu naleznete prehistorické malby z doby ledové. Cesta vede po upravených stezkách panenskou krajinou. Odpoledne je pro Vás připraveno pozorování medvědů s výkladem. V podvečer si vychutnáte západ sluníčka během projížďky parolodí po jezeře. Večeře v duchu finských tradic (pečené sledě).

5: den: Celodenní výlet do Rovaniemi, města na Severním polárním kruhu Laponska, zemi Sámů. Zde získáte nejenom certifikát ze Severního polárního kruhu, ale můžete navštívit Santovu vesnici (náš Ježíšek) a v Santově parku se můžete pozdravit se škodolibými skřítky při pohádkové projížďce Santa parkem. Je to opravdový zážitek jak pro děti, tak dospělé. Všudypřítomní sobi a vánoční melodie dodávají mysteriózní atmosféru. Po příjezdu na ubytování večeře.

6. den: Druhý den v národním parku Hossa, tentokrát s jiným okruhem. Budete směřovat k provazovému mostu v pravé finské krajině mezi jezery a lesy. Při podzimních termínech Vás potěší sběr nejenom hub, borůvek, brusinek, ale hlavně moruší, kterým se říká medvědí maliny. Odpoledne návštěva sobí farmy, seznámení se s životem pastevců, ochutnávka sobího masa. V parku lze zapůjčit cyklistické vybavení, kánoe a jiné sportovní vybavení, a tak lze program ještě upravit podle Vašeho zaměření. Večer pravá finská sauna s koupáním v jezeře, večeře.

7. den: Po snídani navštívíte Raate, místo na hranicích s Ruskem, kde proběhla tzv. Zimní válka. Právě zde se ukázala tvrdost finských obránců, kdy hrstka vojáků přemohla ruskou armádu, která chtěla rozdělit Finsko na dvě části, aby se lépe ovládalo, a stalo se tak další Pobaltskou zemí. Muzeum a vojenská technika Vám připomenou toto těžké období, kdy hrstka finských obránců ruský přepad krvavě potlačila.

8. den: Odjezd do Helsinek se zastávkou v Jyväskylä, místa, kde se jezdí slavná finská rallye. Další zastávka bude v Lahti, známém lyžařském centru. V Helsinkách se projdete po Senátním náměstí s Dómem, navštívíte pravoslavnou Uspenskou katedrálu a Temppeliaukio, kostel vybudovaný ve skále. V podvečerních hodinách nalodění na trajekt Tallink Silja a noční plavba v kajutách zpět do Stockholmu.

9. den: Krátká zastávka ve Stockholmu, prohlídka radnice se Zlatým sálem, Modrou halou a Vasa muzea. V Linköpingu návštěva leteckého muzea, kde je vrak švédského letadla Dakota, sestřeleného v roce 1958 Sověty. Přejezd do švédského Trelleborgu, plavba večerním trajektem do německého Rostocku.

10. den: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zájezdu zahrnuje

Dopravu, 2x ubytování na lodi se snídaní, ubytování v kajutách 4/4, ubytování na základně Muminek (CK), polopenze (polévky nejsou a lososí polévka je považovaná ve Finsku za hlavní jídlo), trajekty, pojištění proti úpadku, průvodce