Silvestr ve Švédsku

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odjezd z ČR. Noční tranzit přes Německo do přístavu Rostock.

2. den: Plavba do dánského přístavu Gedser (2 hodiny). Přejezd do Kodaně a za příznivého počasí prohlídka města při projížďce po síti vodních kanálů (1 hodina). Přejezd přes Öresundský most do Švédska, který spojuje Kodaň a třetí největší město Švédska, Malmö. Příjezd na Penzion Anneberg, ubytování.

3. den: V 05:30 odjezd do královského města Stockholm, Benátek Severu. Prohlídka královského sídla Drottningholm, kde zahrady připomínají malou Versailles a ukrývají sochy z Valdštejnského paláce. Návštěva městské radnice s prohlídkou Zlatého sálu a Modré haly. Korunovační katedrála Storkyrkan a procházka po náměstí Starého města, Stortorget. Závěrem dne návštěva muzea Vasa, které ukrývá světový unikát zachovalé válečné vlajkové lodi ze 17. století.

4. den: Návštěva muzea Husqvarna. Přejezd do městečka Gränna, které je po Stockholmu druhým nejnavštěvovanějším místem ve Švédsku. Návštěva skanzenu Grännaberg a ukázka ruční výroby originálních mentolových špalků Polkagrís. Odpoledne přejezd do města Vadstena, které je známo vodním hradem a klášterem, kde byl prvně v roce 1350 založen řád „brigitek“ Brigitou Švédskou, a proto se zde nachází její hrob.

5. den: Výlet do druhého největšího města, Göteborgu. Cestou zastávka na mezinárodním letišti Landvetter, možnost vyměnit valuty. Návštěva rybího trhu Fiske Kørka s nepřeberným množstvím ryb. Možnost zakoupení bagety s lososem a krevetovým salátem. V městském lesoparku zastávka u výběhu s losem. Odpoledne návštěva muzea Volvo a unikátní expozice živé přírody v Universeu. Závěrem dne naprosto úchvatná návštěva zábavního parku Liseberg s miliony světel, vánoční výzdobou, trhy se skandinávskými laskominami, kde také navštívíte opravdovou Santovu úřadovnu s malými skřítky, kteří rozdávají dárky dětem ve Švédsku.

6. den: Návštěva města Jönköping, známého výrobou bezpečné zápalky. Návštěva muzea zápalek. Koupání v bazénu Rosenlundsbadet s mořskými vlnami, nákup v obchodním domě A6 (citronový pepř, brusinky, sýry a jiné dobroty). Odpoledne příprava silvestrovského večera, na kterém se podílejí všichni účastnici. Večer je koncipován jako nevázaná zábava a každý si poslední den v roce užije po svém. Proběhne také soutěž v ochutnávce vánočního pečiva.

7. den: Odpočinek a novoroční procházka po okolí.

8. den: Odjezd do Älmhultu, návštěva muzea IKEA. Přejezd do dánského přístavu Gedser a plavba do německého přístavu Rostock (2 hodiny). Noční tranzit přes Německo.

9. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.


CK si vyhrazuje právo na drobné přesuny programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám ve městech.

Cena zahrnuje

Dopravu lux busem, 6x polopenzi, 6x ubytování, 3x trajekt (Německo – Dánsko, Dánsko – Švédsko, Dánsko – Německo), pojištění CK proti úpadku, průvodce po celou dobu pobytu.

Cena nezahrnuje

Přistavení autobusu dle odjezdového místa, výlet do Stockholmu (600 Kč/osoba), připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupné.

Doporučené vstupy (může se změnit)

Volvo muzeum 75 SEK dospělí, 50 SEK děti 16-19 let, 25 SEK děti 6-15 let
Universeum v Göteborgu 190 SEK dospělí, 135 SEK děti do 16 let
Zábavní park Liseberg/vstup do parku 110 SEK jednotná cena
Radnice ve Stockholmu 110 SEK dospělí, 60 SEK děti 12-19 let
Vasa muzeum 150 SEK dospělí, zdarma děti do 18 let
Korunovační katedrála Storkyrkan 60 SEK dospělí, zdarma děti do 18 let
Muzeum Husqvarna 50 SEK dospělí, 30 SEK děti do 18 let
Muzeum zápalek zdarma dospělí, zdarma děti
Bazén Rosenlundsbadet 85 SEK dospělí, 40 SEK děti do 18 let
Muzeum IKEA 60 SEK dospělí, 40 SEK děti 7-19 let
Plavba loděk v Kodani 50 DKK dospělí, 20 DKK děti do 14 let

*Pozor: v Lisebergu premiéra nové atrakce VALKYRIA (atrakce jsou za kupóny, 1 kupón = 22 SEK)