New York

Program

1. den

Přílet do New Yorku, ubytování. Procházka na Times Square a prohlídka večerního New York City.

2. den

Tradiční sobotní trh na Union Square. Prohlídka Manhattanu (Wall Street se slavnou Burzou, Chrysler Building, Lincoln Center, …). Výlet lodí na Liberty Island se Sochou Svobody. Mrakodrap One World Trade Center.

3. den

Návštěva mrakodrapu Empire State Building. Návštěva Muzea obětem 11. 9. 2001.

4. den

Celodenní výlet do Washingtonu D. C.. Bílý dům, Washingtonův monument, památník války ve Vietnamu, Kapitol spojených státu amerických. Arlingtonský národní hřbitov, Botanická zahrada a Národní muzeum letectví a kosmonautiky s Apollem 11.

5. den

Návštěva Rockefeller Center. Nákupy na 5. Avenue. Přejezd na Coney Island, poloostrov s pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Ochutnávka pravého Hot dogu.

6. den

Návštěva Amerického přírodovědného muzea. Procházka Central Parkem, památník Strawberry Fields věnovaný zavražděnému J. Lennonovi. Procházka po Brooklynském mostě a atmosféra večerního Brooklynu.

7. den

Den Díkůvzdání, tradiční balónový průvod postaviček centrem Manhattanu. Společná večeře s tradičním krocanem s nádivkou, bramborovou kaší, brusinkami a desertem.

8. den

Black Friday neboli Černý pátek je dnem, největšího nakupování v USA. Návštěva muzea s letadlovou lodí Intrepid. Procházka do Chinatown a Little Italy, přistěhovalecké čtvrti s typickou čínskou a italskou atmosférou.

9. den

Harlem s největší gotickou katedrálou na světě. Procházka po High Line a symbolické rozloučení s NYC na Union Square, odlet do ČR.

10. den

Přílet do ČR.

Cena zahrnuje

Zpáteční letenku, 8x snídani, 8x dvoulůžkové ubytování, shuttle z/na letiště v NYC, průvodce po celou dobu pobytu, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Dopravu na/z letiště v ČR, vízové povolení ESTA ($ 14), jízdenku do Washingtonu ($ 60), připojištění léčebných výloh či storno zájezdu, doporučené vstupné.

Přehled cen a vstupenek (může se změnit)

Karta na metro 7 dní$ 32
Jízdenka na metro jednosměrná$ 3
Jízdenka na metro Washington D. C. jednosměrná$ 2
Socha Svobody$ 26
Empire State Building$ 37
One World Trade Center$ 34
Památník obětem 11. 9. 2001$ 24
Hot dog cca$ 15
Přírodovědecké muzeum$ 23
Večeře Den Díkůvzdání$ 45
Muzeum s letadlovou lodí Intrepid$ 33